PRIPRAVTE SA NA LETO!

Slnečné okuliare až o 40% lacnejšie
VOJDITE

Buďte bystrí

Doprava zadarmo na celý rok
VOJDITE

Slnečné okuliare

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-36 z 2632

Page
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-36 z 2632

Page
na stránku

Slnečné okuliare

Najčastejšie slnečné okuliare kupujeme v letných mesiacoch, kedy sa slnko najviac pálí a najviac potrebujeme ochranu pred jeho škodlivým UV žiarením. Okrem toho sa slnečné okuliare často kupujú aj v lete pred dovolenkou, kedy si chceme užiť slnka a oddychu na pláži, ale zároveň chrániť svoje oči pred slnečným žiarením. Avšak, stačí nosiť slnečné okuliare len v teplých mesiacoch na ochranu našich očí? Bohužiaľ nie.

Je dôležité chrániť naše oči pred UV žiarením počas celého roka, nie len počas letných mesiacov. UV žiarenie môže byť prítomné aj počas zamračených dní a môže sa odrážať od povrchov ako sneh, voda a piesok, čím sa zvyšuje riziko poškodenia očí. Preto sa odporúča nosiť slnečné okuliare alebo inú ochrannú optiku pred UV žiarením vždy, keď sme vonku počas dňa, bez ohľadu na ročné obdobie alebo počasie.

Charakteristiky slnečných okuliarov

Pri kúpe slnečných okuliarov na uličných stánkoch sa zvyčajne riadime najmä ich nízkou cenou. Ale je takýto nákup bezpečný pre naše oči? Odpoveď na toto otázku je väčšinou záporná. Slnečné okuliare nie sú len ozdobou, ale predovšetkým ochranným prostriedkom pre naše oči.

Skla v slnečných okuliaroch musia byť vybavené vhodnými filtormi. V opačnom prípade sa naše zrenice rozšíria a škodlivé žiarenie bude mať ľahší prístup do vnútra našich očí. Výber filtra je rovnako dôležitý ako výber samotných okuliarov. Ak sa budú naše okuliare nosiť počas oblačných dní alebo v miestach, kde slnko nepôsobí silno, môžeme zvoliť okuliare s filtrovými číslami 1 a 2. Pri vodičskom preukaze si vyberáme filter č. 3 a číslo 4 pri plávaní alebo horských túrach a nákupoch na priamom slnku. V závislosti od potreby vyberajme tie modely, ktoré majú polarizačný filter, ktorý eliminuje svetlo odrážajúce sa od svetlých povrchov, ako je napríklad sneh.

Značky slnečných okuliarov

Pri nákupe slnečných okuliarov by sme mali venovať pozornosť ich trvanlivosti a kvalite. Slabá kvalita rámu vedie k nesprávnemu prispôsobeniu, odreninám v oblasti nosa a uší, a zvýšenému riziku poškodenia. Moderný dizajn a vysoká kvalita sú zaručené značkami Ray-Ban, Polaroid, Moretti a Emporio Armani. Medzi stovkami dostupných modelov každý nájde ten najvhodnejší:

 • Slnečné okuliare Adidas - Adidas je kombináciou športovej funkčnosti a moderného štýlu. Značka, známa svojimi inovatívnymi riešeniami a vysokou kvalitou produktov, ponúka aj širokú škálu slnečných okuliarov. Vyrobené z ľahkých a odolných materiálov, zabezpečujú maximálny komfort nosenia a dokonalú ochranu pred UV žiarením. Charakteristický športový dizajn a ergonomické tvary robia tieto okuliare ideálnymi nielen na fyzické aktivity, ale aj na každodenné nosenie. Vďaka pokročilej technológii šošoviek okuliare Adidas zaručujú ostré videnie a redukciu odrazov, čím spájajú funkčnosť a štýl.
 • Slnečné okuliare Belutti - Belutti je jedna z najznámejších svetoznámych talianskych značiek, ktorá vo svojej ponuke má obrovský výber slnečných okuliarov pre ženy, mužov a deti. Ich okuliare sa vyznačujú výnimočnou eleganciou a štýlovým dizajnom, vďaka čomu sú chválené mnohými používateľmi. Produkty sa vyznačujú najlepšou kvalitou šošoviek, rámčekov a filtrov - zabezpečia vašim očiam bezpečnosť a maximálnu ochranu v každej situácii, najmä počas slnečných letných dní.
 • Slnečné okuliare Boss - Boss je kombináciou luxusu, elegancie a modernosti, ktoré sú charakteristické pre túto renomovanú značku. Ako séria značky Hugo Boss, slnečné okuliare Boss sa vyznačujú vysokou kvalitou spracovania a rafinovaným dizajnom. Vyrobené z najlepších materiálov, zabezpečujú trvanlivosť a pohodlie nosenia. Vďaka pokročilej technológii šošoviek zaručujú dokonalú ochranu pred UV žiarením a ostré videnie. Klasický a štýlový dizajn robí tieto okuliare ideálnym doplnkom na každodenné nosenie aj špeciálne príležitosti. Slnečné okuliare Boss spájajú prestíž, eleganciu a funkčnosť, čím uspokoja potreby náročných zákazníkov.
 • Slnečné okuliare Burberry - Burberry je značka, ktorú netreba nikomu predstavovať. Okuliare tejto značky sa tešia veľkej popularite medzi používateľmi na celom svete. V ich ponuke nájdete krásne a štýlové dámske aj pánske rámčeky. Slnečné okuliare Burberry sú skvelým doplnkom počas slnečných letných dní, zabezpečujúcim ochranu vašich očí pred slnečným žiarením. Výnimočná kvalita šošoviek, filtrov a rámčekov je ďalšou výhodou tejto značky.
 • Slnečné okuliare Calvin Klein - Calvin Klein je americká značka, ktorá sa teší neslábnucou popularitou na optickom trhu. Vo svojom širokom sortimente má mnoho slnečných okuliarov v rôznych farbách a tvaroch. Okuliare tohto výrobcu sa vyznačujú vysokou funkčnosťou a perfektným, pevným spracovaním, čo prináša vysokú úroveň pohodlia a komfortu. Je vhodné staviť na túto značku, ak hľadáte vhodný doplnok, ktorý účinne ochráni vaše oči pred škodlivým slnečným žiarením, zabezpečujúc im maximálnu úroveň bezpečnosti.
 • Slnečné okuliare Carolina Herrera - Carolina Herrera je esenciou elegancie, luxusu a výnimočného štýlu, ktoré sú charakteristické pre túto značku. V ponuke Carolina Herrera sú slnečné okuliare, ktoré spájajú moderný dizajn s klasickou estetikou. Vyrobené z najkvalitnejších materiálov, zabezpečujú trvanlivosť a pohodlie nosenia. Šošovky ponúkajú plnú ochranu pred UV žiarením, garantujúc bezpečnosť a ostré videnie. Charakteristické detaily značky, ako je jemné logo a štýlové zdobenia, dodávajú okuliarom výnimočný pôvab. Je to ideálna voľba pre ľudí, ktorí si cenia prestíž, eleganciu a spoľahlivosť v každej situácii.
 • Slnečné okuliare Carrera - Carrera je inovatívna značka, ktorá sa zaoberá tvorbou doplnkov najvyššej kvality, a vo svojej ponuke má širokú škálu slnečných okuliarov v mnohých farebných variáciách a s rámčekmi rôznych tvarov - klasických - obdĺžnikových, okrúhlych a oválnych - a netypických - mačacích očí. Značka vyrába slnečné okuliare pre ženy aj mužov, a v jej ponuke sú aj okuliare v unisex verzii, čo znamená, že každý používateľ si tu nájde model ideálny pre seba. Zabezpečte si ochranu svojich očí pred škodlivým slnečným žiarením a zároveň originálny a módny vzhľad.
 • Slnečné okuliare Disney - Disney je ideálna kombinácia ochrany, pohodlia a radosti pre najmenších. Slnečné okuliare Disney, známe svojimi rozprávkovými postavičkami, sa vyznačujú farebnými a atraktívnymi vzormi, ktoré deti milujú. Vyrobené z bezpečných a trvanlivých materiálov, zabezpečujú ochranu pred UV žiarením, chránia jemné oči detí. Ľahké a pohodlné, sú ideálne na celodenné nosenie. Široká škála farieb a motívov s obľúbenými hrdinami zabezpečuje, že každé dieťa si nájde niečo pre seba. Slnečné okuliare Disney prinášajú nielen funkčnosť, ale aj zábavu a štýl, ktorý deti radi nosia.
 • Slnečné okuliare Dolce&Gabbana - Dolce&Gabbana je značka svetovej triedy, ktorú určite netreba nikomu predstavovať. Značka vyrába krásne a elegantné slnečné okuliare pre ženy aj mužov, ktoré sa vyznačujú originálnym štýlom a výnimočným šarmom. Slnečné okuliare sú dostupné v mnohých módnych farbách, vzoroch a tvaroch. Produkty tejto značky sú vynikajúcou voľbou na teplé, slnečné dni, zabezpečujúc maximálnu ochranu očí pred škodlivým slnečným žiarením a pridávajúc nezameniteľný štýl a eleganciu.
 • Slnečné okuliare Emporio Armani - Emporio Armani je značka, ktorú netreba predstavovať. Mnohými je považovaná za lídra módy a skutočne prekvapuje ľahkosťou a zaujímavými kombináciami v oblasti slnečných okuliarov. Najvyššia kvalita šošoviek a filtrov zabezpečuje plnú ochranu očí v každom prostredí.
 • Slnečné okuliare Guess - Guess je kombináciou módy, kvality a funkčnosti, ktoré sú charakteristické pre túto prestížnu značku. Ponúka štýlové slnečné okuliare, ktoré sa vyznačujú moderným dizajnom a eleganciou. Vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, zabezpečujú trvanlivosť a pohodlie nosenia. Šošovky s plnou UV ochranou zaručujú bezpečnosť pre oči, chránia ich pred škodlivým žiarením. Charakteristické detaily značky, ako jemné logo a rafinované zdobenia, dodávajú okuliarom výnimočný šarm. Široký výber modelov a farieb umožňuje nájsť ideálne okuliare na každú príležitosť, spájajúc módu s praktickosťou.
 • Slnečné okuliare Hugo - Hugo je synonymom modernosti, štýlu a kvality, ktoré sú charakteristické pre túto prestížnu značku. Ako súčasť série okuliarov Hugo Boss, slnečné okuliare Hugo sa vyznačujú inovatívnym dizajnom a precíznym spracovaním. Vyrobené z najkvalitnejších materiálov, zabezpečujú trvanlivosť a pohodlie nosenia. Šošovky ponúkajú vynikajúcu ochranu pred UV žiarením, garantujúc ostré videnie a redukciu odleskov. Charakteristický pre Hugo je minimalistický dizajn a elegantné detaily, ktoré robia tieto okuliare ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí si cenia moderný štýl a funkčnosť. Slnečné okuliare Hugo spájajú módu s praktickosťou, ponúkajúc ochranu a rafinovaný vzhľad.
 • Slnečné okuliare Hugo Boss - Hugo Boss je značka známa po celom svete, ktorá vo svojom sortimente má veľmi bohatý výber optických doplnkov. Slnečné okuliare od tohto výrobcu sa vyznačujú pevným a kvalitným spracovaním a úžasnou funkčnosťou. Najdôležitejšie je, že ich nosenie je spojené s vysokým stupňom komfortu, takže sú vynikajúce pre náročných používateľov. Určite stojí za to rozhodnúť sa pre produkty tejto značky, ak hľadáte módne a štýlovo spracované doplnky - so slnečnými okuliarmi od Hugo Boss zabezpečíte svojim očiam maximálnu bezpečnosť a ochranu pred škodlivým slnečným žiarením.
 • Slnečné okuliare Loretto - Loretto je dynamicky sa rozvíjajúca značka okuliarov, ktorá je známa a oceňovaná v mnohých krajinách na celom svete. V ponuke tejto značky nájdete štýlové a elegantné okuliare pre ženy a módne a vkusné okuliare pre mužov. Rad slnečných okuliarov, ktoré značka ponúka, sa vyznačuje originálnym, klasickým štýlom a krásnym vzhľadom, ktorý sa prejavuje v mnohých typoch rámčekov a šošoviek. Okuliare tejto značky sú ideálnou voľbou najmä na teplé a slnečné dni, zabezpečujúc maximálnu bezpečnosť vašim očiam.
 • Slnečné okuliare Marc Jacobs - Marc Jacobs je známa a oceňovaná značka okuliarov po celom svete, známa svojou výnimočnou eleganciou a štýlom ponúkaných produktov. V ponuke tejto značky nájdete aj slnečné okuliare pre ženy a mužov, ktoré potešia oko štýlovým a módnym vzhľadom a neobyčajným dizajnom. Slnečné okuliare od tejto značky vám zabezpečia, že vaše oči budú maximálne chránené pred škodlivým slnečným žiarením počas horúcich letných dní.
 • Slnečné okuliare Marie Bocquel - Marie Bocquel je výnimočná firma, ktorá sa môže pochváliť renomé a slávou na optickom trhu, a vo svojej ponuke má širokú škálu slnečných okuliarov pre ženy a unisex verziu. Doplnky tejto značky sa vyznačujú funkčnosťou a skvelým dizajnom, keďže boli vytvorené odborníkmi, ktorí sa postarali o každý detail. Ak chcete vyzerať módne a štýlovo a zároveň sa postarať o bezpečnosť svojich očí počas jasných a slnečných dní, určite tu nájdete pár okuliarov ideálnych pre seba. Mačacie oči, obdĺžnikové rámy alebo aviatory? Množstvo výberu ponúka nekonečne veľa možností.
 • Slnečné okuliare Michael Kors - Michael Kors je známa americká značka okuliarov, ktorej produkty sú odporúčané ľuďmi po celom svete. Slnečné okuliare, ktoré nájdete v ich širokej ponuke, sa vyznačujú praktickosťou, bezchybným a štýlovým dizajnom a bohatstvom farieb rámčekov a šošoviek. Značka vyrába okuliare pre mužov aj ženy. Výberom okuliarov tejto značky môžete mať úplnú istotu, že vaše oči sú 100% chránené pred škodlivým slnečným žiarením počas vašich dovolenkových a slnečných výletov.
 • Slnečné okuliare Moretti - je značka, ktorá ponúka kvalitné slnečné okuliare s moderným dizajnom za dostupnú cenu. Okuliare Moretti sú vybavené UV 400 ochranou, ktorá chráni oči pred škodlivými slnečnými lúčmi. Okuliare sú k dispozícii v mnohých rôznych štýloch a farbách, takže si každý nájde ten, ktorý mu najviac vyhovuje. Okuliare Moretti sú tiež odolné a vyrobené z kvalitných materiálov, čo zaručuje ich dlhú životnosť a spokojnosť používateľov.
 • Slnečné okuliare Oakley - Oakley je svetoznáma značka okuliarov, ktorá už roky dobýva srdcia svojich zákazníkov módnymi a štýlovými vzormi okuliarov a ich neobyčajným a výrazným dizajnom. Značka vychádza v ústrety očakávaniam svojich zákazníkov a vytvorila aj bohatú radu slnečných okuliarov v ženských a mužských verziách. Štýlové rámčeky, výrazné vzory a najlepšia kvalita šošoviek sú len niekoľkými z vlastností produktov tejto značky. Slnečné okuliare od tejto značky poskytujú záruku bezpečnosti a maximálnej ochrany počas horúcich a slnečných dní.
 • Slnečné okuliare Olivier X - Olivier X je americká značka pochádzajúca zo slnečnej Kalifornie, ktorá vo svojej ponuke má široký výber slnečných okuliarov. V ich sortimente nájdete obrovský výber slnečných okuliarov pre ženy aj mužov, ktoré sú dostupné v mnohých krásnych rámčekoch, v pútavých farbách a vzoroch. Produkty tejto značky sú vyrobené z materiálov najvyššej kvality, vďaka čomu vyzerajú módne a štýlovo, tešia oko a, čo je najdôležitejšie, účinne chránia pred škodlivým slnečným žiarením. Je to doplnok, ktorý sa určite oplatí mať so sebou počas slnečných dní.
 • Slnečné okuliare Pepe Jeans - Pepe Jeans je značka známa po celom svete, takže ju určite netreba nikomu predstavovať. V širokej ponuke tejto značky nájdete obrovský výber slnečných okuliarov v rôznych farebných vzoroch, v zaujímavých motívoch a neobyčajných tvaroch rámčekov a najkvalitnejších šošovkách. Značka ponúka okuliare pre ženy aj mužov, takže každý si nájde model ideálny pre seba. Slnečné okuliare od Pepe Jeans vám dodajú jedinečný vzhľad a ochránia vaše oči pred škodlivým slnečným žiarením.
 • Slnečné okuliare Persol - Persol je talianska značka kvality, rozpoznateľná po celom svete. Ponúka najvyššej triedy slnečné okuliare pre mužov aj ženy, ktoré tešia oko bezchybným štýlom a neobyčajným dizajnom. Okuliare sú dostupné v mnohých farbách a rámčekoch, a navyše sa vyznačujú najlepšou kvalitou šošoviek. V ponuke tejto značky každý nájde niečo pre seba. Zabezpečte si originálny a módny vzhľad a postarajte sa o ochranu svojich očí počas slnečných letných dní výberom okuliarov tejto svetovej značky.
 • Slnečné okuliare Polaroid - okuliare Polaroid sú známe svojou vysokou kvalitou a účinnosťou pri ochrane očí pred škodlivým slnečným žiarením. Ich sklenené šošovky majú polarizačné filtre, ktoré redukujú odrážajúce sa svetlo a minimalizujú oslnenie, čo zlepšuje ostrosť obrazu. Okuliare Polaroid sú tiež odolné proti poškriabaniu a zároveň ľahké a pohodlné na nosenie. Vďaka rôznym farebným prevedeniam a dizajnom je možné si vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a štýlu.
 • Slnečné okuliare Police - Police je talianska značka, ktorá ponúka moderné a štýlové slnečné okuliare, dostupné v rôznych farbách a zaujímavých tvaroch - nájdete tu klasické obdĺžnikové rámčeky, módne mačacie oči, pútavé aviatory a pre tých, ktorí radi vynikajú z davu, okuliare v neštandardných tvaroch. Ak hľadáte spoľahlivé slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči pred škodlivým slnečným žiarením, určite stojí za to prezrieť si sortiment tejto značky - vysoká funkčnosť a módny dizajn sú zárukou spokojnosti.
 • Slnečné okuliare Prada - Prada je známa talianska značka okuliarov, ktorá ponúka krásne a štýlové riešenia pre ženy aj mužov. V širokej ponuke značky nájdete štýlové a moderné rámčeky, výnimočné tvary a originálne vzory, ako aj zaujímavú paletu farieb - inými slovami, každý si nájde niečo pre seba. Slnečné okuliare tejto značky predstavujú nielen eleganciu a jedinečný dizajn, ale aj maximálnu ochranu pred slnkom počas dovolenkových výletov v horúcich dňoch. Vyzerajte krásne a chráňte svoje oči v každej situácii.
 • Slnečné okuliare Ralph Lauren - Ralph Lauren je renomovaná a veľmi populárna značka, ktorá sa teší stále rastúcej popularite. V ponuke tejto značky nájdete krásne a módne slnečné okuliare, ktoré sú dostupné v širokej škále farieb a zaujímavých vzorov. Výnimočné rámčeky, odvážne aj klasické farby a najlepšie šošovky - to sú len niektoré z predností, ktoré charakterizujú tohto populárneho výrobcu. Vyzerajte módne a štýlovo s okuliarmi tejto značky a zároveň sa starajte o bezpečnosť a ochranu svojich očí počas slnečných, horúcich dní.
 • Slnečné okuliare Ray Ban - jedna z najznámejších a najuznávanejších značiek okuliarov na svete. V jej ponuke nájdete okuliare pre ženy, mužov a deti. Okrem toho, viacvrstvové ochrany filtrov a dokonale spracované rámy poskytujú záruku najvyššej kvality.
 • Slnečné okuliare Santino - Santino je výnimočná značka, ktorá okrem korekčných okuliarov ponúka aj vysokokvalitné slnečné okuliare. Okuliare tejto značky sú dostupné v mnohých vzoroch a farbách, ako aj v rôznych tvaroch a rámčekoch. Kombinácia praktickosti s eleganciou a módnym vzhľadom - presne takto môžeme opísať túto značku v niekoľkých jednoduchých slovách. Zabezpečte si módny a krásny vzhľad a starajte sa o bezpečnosť svojich očí počas teplých a slnečných dní, výberom slnečných okuliarov od tohto svetového výrobcu.
 • Slnečné okuliare Swarovski - Swarovski je kvintesenciou luxusu, elegancie a precíznosti, ktoré sú charakteristické pre túto renomovanú značku. Známe svojimi výnimočnými kryštálmi, okuliare Swarovski pridávajú lesk a rafinovanosť každému štýlu. V ponuke značky nájdete aj slnečné okuliare, ktoré kombinujú najvyššiu kvalitu materiálov s moderným dizajnom. Šošovky poskytujú plnú ochranu pred UV žiarením, garantujúc bezpečnosť pre oči. Charakteristické detaily, ako sú zdobenia kryštálmi, zdôrazňujú prestíž a luxus. Široký výber modelov a farieb umožňuje nájsť ideálne okuliare na každú príležitosť. Swarovski je perfektné spojenie módy, funkčnosti a elegancie.
 • Slnečné okuliare Tommy Hilfiger - Tommy Hilfiger je značka, ktorú určite netreba nikomu predstavovať. Vo svojej širokej a bohatej ponuke ponúka slnečné okuliare pre ženy aj mužov. Neobvyklý vzhľad, zaujímavé vzory a vysoká kvalita - to sú len niektoré z predností tejto výnimočnej značky. Vyberte si slnečné okuliare od tohto svetového výrobcu a buďte si istí, že budete vyzerať módne a štýlovo každý deň. Starajte sa tiež o bezpečnosť a ochranu svojich očí počas horúcich a slnečných dní a vyzerajte krásne v každej situácii.
 • Slnečné okuliare Versace - Versace je svetoznáma značka, známa svojou výnimočnou kvalitou okuliarov pre ženy aj mužov. Produkty tejto značky sa vyznačujú originálnym štýlom, triedou a šarmom, a sú dostupné v mnohých zaujímavých vzoroch a farbách. Slnečné okuliare od tohto výrobcu vám zabezpečia elegantný a vkusný vzhľad, pričom vám umožnia vždy vyzerať módne a štýlovo. Starajte sa o dokonalý vzhľad a ochranu svojich očí, najmä počas slnečných dní.
 • Slnečné okuliare Vogue - Vogue je vysokokvalitná značka, ktorá vo svojej ponuke má krásne a štýlové rámčeky pre ženy aj mužov. Jemné a rafinované rámčeky, geometrické tvary a vysokokvalitné šošovky - to sú atribute, ktorými sa môže pochváliť táto značka. Bohatý výber slnečných okuliarov pre ženy aj mužov a široká škála farieb a vzorov zaručujú, že každý nájde model ideálny pre seba. Nosíte okuliare od tohto výrobcu spojené s krásnym a štýlovým vzhľadom a ochranou očí pred škodlivým slnečným žiarením, najmä počas dovolenkových výletov plných horúceho slnka.
 • Slnečné okuliare Woodys Barcelona - Woodys Barcelona je svetová značka, ktorá očarí neobyčajným dizajnom rámčekov vyrobených čiastočne z prírodného dreva. Slnečné okuliare Woodys Barcelona poskytujú vysokú úroveň bezpečnosti pre vaše oči.

Pozrite si typy slnečných okuliarov podľa farby rámu: