#bioview Daily

Zažite výnimočný komfort
Skontrolujte

AquaView Daily

Garancia spokojnosti alebo vrátenie peňazí
Skontrolujte

Jednodňové šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-36 z 67

Page
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-36 z 67

Page
na stránku

Jednodňové šošovky

Kontaktné šošovky sú výbornou alternatívou pre každého, kto má problémy so zrakom, a nechce alebo nemôže v mnohých situáciách nosiť tradičné okuliare. Výhodou kontaktných šošoviek je, že sú neviditeľné pre okoloidúcich ľudí, dávajú plné zorné pole a navyše poskytujú komfort pri športovaní. Spomedzi rôznych typov kontaktných šošoviek za spomenutie stoja jednodňové šošovky.

Aké sú to jednodňové šošovky?

Ako sám názov napovedá, jednodňové šošovky, sú šošovky určené na jednorázové použitie. Použitie jednodňových šošoviek je veľmi pohodlné, hlavne kvôli tomu, že nevyžadujú používanie ošetrujúcich roztokov. Používajúc jednodňové šošovky každý deň, nemíňame peniaze na nákup špeciálnych roztokov na čistenie a odkladanie šošoviek a ani na puzdra na šošovky. V jednodňových šošovkách môžete chodiť každý deň, alebo ich nosiť len pri zvláštnych príležitostiach, ako je plávanie v bazéne, diskotéka, alebo pri športovaní. Zaujímavé je, že použitie jednodňových šošoviek je tiež možné pre tých, ktorí sú obzvlášť citliví na ošetrujúce roztoky, alebo majú na ne alergiu, pretože tieto šošovky nedráždia očnú rohovku.

Výhody jednodňových šošoviek

Jednodňové kontaktné šošovky sa dostali do predaja až v roku 1995, predstavovali vtedy skutočnú revolúciu na trhu. To dalo možnosť slobodného používania šošoviek, eliminovalo možnosť infekcie oka a za ich pomoci bolo možné sa úplne starať o svoj zrak. Jednodňové kontaktné šošovky sú mäkké šošovky, vyrobené z vysoko priepustného hydrogélu. Vďaka nim sú oči dobre okysličené a hydratované. Ich používanie nenesie zo sebou žiadne riziko vzniku precitlivenosti alebo alergie, ktoré často vznikajú v prípade šošoviek s dlhším časom nosenia. Výhodou jednodňových kontaktných šošoviek je tiež to, že nedochádza k hromadeniu sa bielkovinovej usadeniny. Práve bielkovinové usadeniny sú dôvodom alergických reakcií očí, znižuje sa tiež kvalita videnia používateľa šošoviek. Veľkou výhodou jednodňových šošoviek je to, že nie je potrebné ich čistiť. Stačí ráno otvoriť zapečatený obal s jednodňovými šošovkami, ktoré sú umiestnené v špeciálnom roztoku, následne ich aplikujeme na oči a na konci dňa ich jednoducho vyhodíme. Na druhý deň aplikujeme nový pár jednodňových kontaktných šošoviek.

Pre koho sú odporúčané kontaktné šošovky?

Vzhľadom k vysokému pohodliu v pri používaní, sú kontaktné šošovky doporučované pre aktívnych ľudí, športovcov, ktorí si nemôžu dovoliť určité obmedzenia, ktoré majú všetky bežné okuliare. Kontaktné šošovky sú dôležité pre osoby, ktorí radi plávajú, tiež profesionálni plavci, rovnako ako tí, ktorí plávajú len príležitostne, určite ocenia výhody jednodňových šošoviek. V morskej vode, alebo v bazéne, môžu byť mikroorganizmy, ktoré sú skutočnou hrozbou pre oko, preto tiež stojí za zváženie používať jednodňové šošovky. Po plávaní ich môžete spokojne vyhodiť a vložiť si na oči nové, sterilné. Tieto typy šošoviek sú vynikajúcou voľbou pre športovcov, ľudí často navštevujúcich večierky a diskotéky, kde sa ľahko môžu zničiť obyčajné okuliare. Iným typom jednodňových šošoviek sú kozmetické šošovky meniace farbu očí. Tieto šošovky sa obvykle používajú na rôzne príležitosti ako na Silvestra alebo karneval.

Iba značkové jednodenné šošovky

Jednodenné kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Firmy, ktoré ponúkajú svojim zákazníkom jednodňové šošovky, sú:

 • Jednodenné šošovky Alcon:
  • DAILIES® AquaComfort Plus® - obsahuje systém navlhčovania s trojakým účinkom, ktorý zvlhčuje, hydratuje a osviežuje oko.
  • DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal - sú určené na korekciu presbyopie čiže stareckej ďalekozrakosti. S touto očnou chorobou sa stretne takmer každý človek, ktorý dosiahol štyridsiateho roku života. Jedná sa o starnutí očí a ich schopnosti ostrého videnia.
  • DAILIES® AquaComfort Plus® Toric - patrí k jednodennom torickými šošovkám, ktoré vyrába spoločnosť Alcon. Sú vhodnou kompenzáciou pri korekcii očnej vady astigmatizmus. Vďaka trojnásobné hydratáciu je zaistené maximálne pohodlie a jasné videnie po celý deň.
  • DAILIES TOTAL 1® - kombinujú dve jedinečné technológie, vďaka čomu ponúkajú vynikajúce pohodlie a vysoký vizuálny výkon. Technológia Water Gradient zvyšuje obsah vody v blízkosti povrchu šošovky, čím vytvára akýsi vankúšik vlhkosti na oku.
 • Jednodenné šošovky Bausch&Lomb:
  • Biotrue® Oneday - sú vaše oči chránené pred škodlivým UV žiarením vďaka UV filtra. Ten pohlcuje časť UVA a UVB žiarenia.
  • Biotrue® Oneday for Presbyopia - sú vyrobené z HyperGelového materiálu Nesofilcon A. Tento materiál v sebe kombinuje vlastnosti hydrogélu a silikón-hydrogélu.
  • SofLens Daily Disposable - sú vyrobené z vylepšeného hydrogélového materiálu Hylafilcon B, ktorý využíva zvlhčujúci technológiu ComfortMoist. Kontaktné šošovky sú tak skvele zvlhčené po celý deň a je zaistený maximálny komfort nosenia.
  • SofLens Daily Disposable Toric for Astigmatism - majú moderný dizajn Lo-Torque™, vďaka ktorému dochádza k redukcii odleskov aj za zníženej viditeľnosti.
 • Jednodenné šošovky CooperVision:
  • Biomedics 1 Day Extra - boli navrhnuté a vyrobené svetovým výrobca Cooper Vision pre maximálne možné pohodlie. Sú vyrobené z hydrogélového materiálu Ocufilcon D, ktorý obsahuje vysoké percento vody (55%).
  • Clariti 1 Day - poskytujú všetky výhody silikón-hydrogélu spoločne s inovatívnou technológiou WetLoc. Technológia WetLoc zaisťuje, že sú kontaktné šošovky prirodzene a dostatočne hydratované.
  • Clariti 1 Day Multifocal - poskytujú všetky výhody silikón-hydrogélu spoločne s inovatívnou technológiou WetLoc. Technológia WetLoc zaisťuje, že sú kontaktné šošovky prirodzene a dostatočne hydratované.
  • Live Daily Disposable - sú používané moderné technológie, ku ktorým patrí technológie Aquagen. Táto technológia prirodzene viaže na povrch šošoviek molekuly vody. Je tak zaistené skvelé pohodlie pre vaše oči po celý deň.
  • MyDay - majú veľmi účinný UV filter, ktorý odráža 85% žiarenia UVA a 96% žiarenia UVB. Vždy kombinujte kontaktné šošovky spoločne so slnečnými okuliarmi, ktoré majú UV filter. Bude tak ochránené oko aj jeho okolie.
  • Proclear 1 Day - vyrobený za použitia PC technológie, skladajú sa z bunkvoého materiálu phoshorylcholinu, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele.
  • Proclear 1 Day Multifocal - nemajú udanú presnú adičnej hodnotu. Vhodné sú pre nositeľov multifokálnych šošoviek s adičnej hodnotou do +2.50.
 • Jednodenné šošovky Horien:
  • Horien 1 Day Disposable - vyrobené z vysoko hydratovaného materiálu Ocufilcon D s 55% obsahu vody, obsahuje filter s UVA a UVB.
 • Jednodenné šošovky Johnson&Johnson:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST - mäkké šošovky zabezpečujúce maximálny pocit pohodlia počas celého dňa, vyrobené z materiálu Etafilcon A.
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - svojmu nositeľovi poskytuje každodenné komfort nosenia, vďaka lubrikačný technológii, UV filtra a tiež systému stabilizačných zón.
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - sú vyrobené z hydrogélového materiálu pomocou technológie LACREON. Hydrogélový materiál obsahuje vysoké percento vody, to je dôvod, prečo je zaručená celodenná hydratácia vašich očí.
  • 1-DAY ACUVUE® TruEye® - vyrobené z priedušného silikónovo-hydrogélového materiálu Narafilcom A, poskytujúce 98% kyslíka k rohovke oka.
  • ACUVUE® OASYS 1-Day for ASTIGMATISM - povrch šošoviek je veľmi jemný a skvele po ňom kĺžu očné viečka. Nedochádza k treniu a nosenie je potom veľmi príjemné a pohodlné.
 • Iné značky jednodenných šošoviek:
  • #bioview Daily - sú vhodné pre pacientov, ktorí trpia poškodením slzného filmu. Pomocou celodenná hydratácia a okysličenie nedochádza k vysychaniu a podráždenie očí.
  • AquaView Daily - sú vyrábané z mäkkého materiálu Bioxifilcon A. Oproti bežným sférickým šošovkám tieto asférické kontaktné šošovky zaručujú presné a ostré videnie.
  • Miru 1Day - patrí medzi jednodenné kontaktné šošovky od spoločnosti Menicon. Výrobca Menicon je vyhlásený japonský producent kontaktných šošoviek, ktorý získal ako prvý patent na silikónový monomer.