Torické šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

26 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

26 položiek

na stránku

Tórické kontaktné šošovky

Medzi refrakčné chyby oka zvláštnu pozornosť musíme venovať astigmatizmu, ktorý bohužiaľ patrí medzi závažné chyba oka, ktoré doposiaľ bránili použitiu kontaktných šošoviek. Našťastie ľudia, ktorí majú problém s astigmatizmom už nemusia nosiť korekčné okuliare. Namiesto nich si môžu vybrať špeciálne navrhnuté tórické šošovky.

Aké sú to tórické šošovky?

Sú to šošovky určené pre osoby s astigmatizmom, ktoré účinne korigujú chyby oka. Vďaka ním je možné získať vysoký komfort videnia a to bez nutnosti každodenného nosenia okuliarov. Tórické kontaktné šošovky sú určené špeciálne na tie chyby oka, ktoré sú spojené aj s astigmatizmom. Nosenie tórických šošoviek zaručuje osobám s astigmatizmom perfektné videnie. Výrobcovia tórických šošoviek zaručujú, že počas ich nosenia nehrozí nebezpečenstvo infekcie alebo zhoršenia videnia.

Výhody tórických šošoviek

Tórické šošovky umožňujú perfektné videnie osobám s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou, ktorí zároveň trpia na astigmatizmus. Tórické šošovky dostatočne nahrádzajú nosenie korekčných okuliarov. Sú pohodlné a príjemné na nosenie. Vyžadujú si väčšiu starostlivosť o pravidelné čistenie a odkladanie do špecialného roztoku na šošovky. Tórické šošovky eliminujú nevyhnutnosť nosenia korekčných okuliarov osobám, ktoré majú astigmatizmus.

Pre koho sú určené tórické šošovky?

Pre osoby, ktoré mali astigmatizmus, šošovky donedávna neboli vôbec k dispozícii, boli odsúdení na nosenie okuliarov. Dnes, tórické šošovky, umožňujú používanie kontaktných šošoviek osobám s touto poruchou. Môžeme pokojne povedať, že tórické šošovky sú určené pre ľudí so zhoršeným zrakom v kombinácii s astigmatizmom, ktorí nechcú nosiť okuliare. Takáto tórická šošovka bude užitočná pre športovcov, hercov a tiež pre aktívnych ľudí, ktorí majú radi všetky druhy zábavy, pre ktorých bežné okuliare sú obmedzením.

Typy tórických šošoviek

Tórické kontaktné šošovky pre osoby s astigmatizmom sú k dispozícii vo verzii pre krátkozrakosť ako aj ďalekozrakosť.

Iba značkové tórické šošovky

Tórické kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Tórické šošovky určené pre osoby s astimagmatizmom sú dostupné od mnohých výrobcov kontaktných šošoviek. Medzi nich patria:

 • Tórické šošovky Alcon:
  • Air Optix PLUS HydraGlyde for Astigmatism - sú vhodnou voľbou pri korekcii astigmatizmu. Tieto mesačné kontaktné šošovky poskytujú jasný a ostrý pohľad na rôzne vzdialenosti.
  • Dailies AquaComfort Plus Toric - sú skvelou variantou pre osoby trpiace astigmatizmom, ktoré zároveň majú alergiu na látky obsiahnuté v roztokoch na kontaktné šošovky alebo trpí syndrómom suchého oka.
 • Tórické šošovky Bausch&Lomb:
  • Biotrue ONEday for Astigmatism - sú určené na korekciu astigmatizmu. K najväčším výhodám šošoviek Biotrue ONEday for Astigmatism patria ostré, jasné a stabilné videnie a to vo dne aj v noci, majú vysoký obsah vody, ktorý zabezpečuje dlhodobé zvlhčenie, a implementovaný UV filter.
  • SofLens 66 Toric - sú obohatené systémom QAS (Quick Alignment Systém), ktorý pomáha stabilizovať polohu šošovky v oku a zabezpečuje skvelú priľnavosť v oku.
  • Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism - jednodňové šošovky, určené na zabezpečenie čo najlepšej korekcie zraku pre osoby s astigmatizmom.
 • Tórické šošovky Cooper Vision:
  • Biofinity Toric - mäkké tórické kontaktné šošovky s mesačnou výmenou.
  • Biofinity Toric XR - majú optimalizovaný dizajn Optimized Toric Lens Geometry™, ktorý poskytuje stabilitu šošovky v oku, a to aj pri športe alebo inej záťaži.
  • Biomedics 1 Day Toric Extra - sú torické mäkké kontaktné šošovky, vhodnou kompenzačnou pomôckou pre pacientov, ktorí trpia astigmatizmom.
 • Tórické šošovky Johnson & Johnson:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - sú torické jednodňové šošovky, ktoré pochádza z dielne svetového výrobcu Johnson and Johnson. Vhodné sú pre pacientov, ktorí trpia astigmatizmom.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - patrí do rodiny kontaktných šošoviek novej generácie, ktoré sa používajú na korekciu astigmatizmu. Výrobca Johnson and Johnson je navrhol tak, aby ich nositeľ mal po celý čas nosenia maximálny komfort.
 • Iné značky tórických šošoviek:
  • AquaView Toric - využívajú Prism Ballasted Design, ktorý zabezpečuje, aby šošovky zostali na svojom mieste. Nedochádza k ich rotáciám a skvele sa prispôsobí vašim očiam.