#bioview 2 week

Zažite výnimočný komfort
Skontrolujte

AquaView Moist 2 weeks

Garancia spokojnosti alebo vrátenie peňazí
Skontrolujte

2-týždňové šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku

Dvojtýždňové šošovky

Kontaktné šošovky umožňujú väčšiu slobodu ľuďom, ktorí sú nútení používať korekčné okuliare. Vďaka ním je možné venovať sa viacerým druhom športu, ktoré boli v zásade nedostupné pre tých, ktorí nosia tradičné okuliare. Na trhu sú dostupné kontaktné šošovky s rôznou dobou nosenia. Je možné nosiť jednodňové, dvojtýždňové, mesačné, štvrťročné, alebo polročné a ročné šošovky. V tomto článku sa budeme zaoberať témou dvojtýždňových šošoviek.

Aké sú dvojtýždňové šošovky?

Dvojtýždňové šošovky sú takzvané šošovky systematickej výmeny. Po uplynutí predpokladanej doby ich používania od ich prvého použitia, je ich potrebné vyhodiť a nahradiť novým párom. Okrem toho v priebehu ich používania je nutné sa o ne správne starať. Dvojtýždňové šošovky sú čoraz častejšie vyberané tými používateľmi, ktorí doteraz používali mesačné šošovky. Dôvod je jednoduchý – sú čisté po celú dobu ich používania, nedochádza na nich k príliš veľkému vzniku bielkovinových usadenín a ak sa šošovka poškodí alebo stratí v prvých dňoch jej nosenia, nebude to taká veľká strata, ako je to v prípade ročnej šošovky. Dvojtýždňové šošovky, ako názov napovedá, je ich potrebné vymieňať v 14 - dňových intervaloch. V optikách sa dajú kúpiť tiež dvojtýždňové šošovky, ktoré sa ale nosia len jeden týždeň - ale v režime v deň noc. To znamená, že šošovky nie sú uložené cez noc do puzdra s roztokom, ale sa len čistia a opäť aplikujú na oči. 14 dní je optimálna doba, odporúčaná výrobcami šošoviek na nosenie dvojtýždňových šošoviek. V tomto čase je možné ich nosiť s tým, že sa predpokladá, že nedôjde k nahromadeniu sa na ich povrchu bielkovinových usadenín alebo mikróbov. Z toho dôvodu by sa mali pravidelne čistiť a udržiavať v sterilných nádobkách s roztokom na šošovky. Dvojtýždňovej šošovky sú mäkké šošovky, ktoré sa delia na bežné šošovky s denným použitím a šošovky typu „deň a noc“ vo verzii na predĺžené nosenie.

Výhody dvojtýždňových šošoviek

Dvojtýždňové šošovky sú pohodlné počas nosenia, poskytujú vizuálny komfort a sú relatívne lacné. Je možné v nich vykonávať všetky činnosti, pre ktoré okuliare boli obmedzením. Vďaka dvojtýždňovým šošovkám s predĺženým nosením, môžu ľudia so zrakovými problémami zabudnúť na všetky svoje problémy so zrakom. To je veľká výhoda a práve preto sa odporúčajú dvojtýždňové šošovky. Ďalším faktom je, že dvojtýždňová šošovky je čistá po celú dobu jej používania, za predpokladu, že bude vhodným spôsobom ošetrovaná.

Pre koho sú určené dvojtýždňové šošovky?

Tento typ kontaktných šošoviek bude perfektný pre ľudí, ktorí sa chcú v krátkom časovom období zbaviť okuliarov. Šošovky je možné kúpiť napríklad na dvojtýždňovú dovolenku, keď vieme, že budeme veľmi aktívni, alebo chcete plávať v bazéne a nosiť slnečné okuliare. Nebolo by to možné, nebyť kontaktných šošoviek. Dvojtýždňové šošovky sú užitočné pre ľudí, ktorí často chodia na párty a obávajú sa, že by si mohli rozbiť okuliare na diskotéke alebo v klube. To isté platí tiež v prípade športovcov. Aj oni si v mnohých prípadoch nemôžu dovoliť nosiť okuliare. Ako príklad si vezmime čo i len futbalistov, volejbalistov, plavcov či boxerov.

Iba značkové dvojtýždňové šošovky

Dvojtýždňové kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Medzi najpopulárnejšie dvojtýždňové šošovky patria šošovky firmy Johnson&Johnson a Interojo. ACUVUE® OASYS možno nosiť po celý týždeň, deň a noc, bez ich vyberania. Pokiaľ používateľ nevidí žiadny významný dôkaz, že sa napríklad zhoršilo jeho zorné pole, môže byť doba ich nosenia ešte predĺžená:

  • ACUVUE® 2 - vyspelé, moderne kontaktné šošovky. Sú to dvojtýždňové šošovky Johnson určené na systematické denné nosenie po dobu 2 - týždňov alebo predĺžené nosenie na týždeň, bez nutnosti ich vyberania na noc.
  • ACUVUE® OASYS - šošovky je možné nosiť v 14 - dňovom režime, pri vyberaní na noc, alebo 7-dňovom režime bez vyberania. Počas ich používania nevzniká pocit suchého oka.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - dvojtýždňové šošovky s vysokým stupňom hydratácie, korigujú astigmatizmus.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions - vyrobené technológiou Transitions™ Light Intelligent Technology™, umožňujú očiam rýchlejšie zotavenie zo zásahu jasným svetlom a plynulejšie reakciu na zmenu prostredia.
  • AquaView Moist 2 weeks - sú vyrobené z moderného materiálu Hioxifilcon A. Ten pomáha molekulám vody usadzovať sa na povrchu rohovky, čím sa znižuje tretej šošoviek a očí.