Štvrťročné šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

1 položka

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

1 položka

na stránku

Štvrťročné kontaktné šošovky

Štvrťročné šošovky sú jedným z typov mäkkých šošoviek, ktoré sa odlišujú dĺžkou používania jedného páru kontaktných šošoviek. Treba povedať, že v prípade štvrťročných šošoviek je veľa výhod, ktoré nie sú pripisované šošovkám s kratšou trvanlivosťou.

Čo sú to štvrťročné šošovky?

Štvrťročné šošovky sú mäkké šošovky , určené na pravidelnú výmenu. Vo všeobecnosti ich môžete nosiť 3 mesiace bez prestávky, pričom nezabúdajte na to, aby ste sa o ne denne starali. Pri používaní 3-mesačných šošoviek je potrebné šošovky pravidelne čistiť od bielkovinových usadenín a prípadných nečistôt, ktoré sa za taký dlhý čas usádzajú na ich povrchu. Štvrťročné šošovky by nemali stratiť svoje vlastnosti po dobu 90 dní, ale iba ak sa o ne správne staráte. Štruktúra a vlastnosti štvrťročných šošoviek zaisťujú vizuálny komfort na veľmi dlhú dobu. Nosenie štvrťročných šošoviek je pohodlné a umožňuje zabudnúť na chyby zraku počas celého dňa.

Aké sú výhody štvrťkových šošoviek?

Štvrťročné šošovky poskytujú vysoký zrakový komfort a pohodlie pri používaní. Na druhej strane, výber štvrťročných šošoviek je motivovaný ušetriť peniaze. Celkovo sú lacnejšie ako dvojtýždenné alebo mesačné šošovky.

Štvrťročné šošovky majú špecifickú štruktúru a po 90 dňoch nosenia sa nedeformujú. Vyžadujú dôkladnú starostlivosť, inak oči nebudú dobre chránené. Špinavé kontaktné šošovky sú najlepším spôsobom dosiahnutiu očnej infekcie. Na ich povrchu sa potom hromadia bielkovinové usadeniny a mikroorganizmy, čo sťažuje videnie. Ak však dodržíme základné pravidlá starostlivosti o šošovky, vydržia 3 mesiace – teda až do dátumu spotreby.

Pre koho sú štvrťročné šošovky vhodné?

Tento typ šošoviek sa odporúča najmä ľuďom, ktorým záleží na komforte ich používania. Nosia ich najmä ľudia, ktorí majú vážne chyby zraku, ale nechcú alebo nemôžu nosiť klasické okuliare. Trojmesačné kontaktné šošovky nosia aj šetrní ľudia, pre ktorých je kúpa jednodňových, mesačných či dvojtýždňových šošoviek zbytočným nákladom. Tento typ šošoviek sa odporúča pre ľudí, ktorí sú povinní a systematickí, kvôli povinnosti pravidelne sa o ne každodenne starať.

Len štvrťročné značkové šošovky

Štvrťročné kontaktné šošovky Crazy Lens RX a BioAir 38FW ponúkané obchodom Kontakto.sk sú produkty najvyššej kvality, ktoré vytvorili svetoznáme optické spoločnosti MaxVue Vision a Horien.

Aké typy štvrťkových šošoviek existujú?

  • BioAir 38FW - štvrťročné kontaktné šošovky určené na korekciu krátkozrakosti a ďalekozrakosti. Poskytnú vám perfektnú viditeľnosť s ostrými a sýtymi farbami v každej situácii, bez tieňov a odleskov. Vyznačujú sa vysokou biokompatibilitou s ľudským okom, pretože sú založené na zložkách, ktoré sú pre ľudské oko bezpečné – vďaka tomu je ich nosenie mimoriadne pohodlné a pohodlné. Produkt má tiež maximálnu úroveň hydratácie a vysoký index priepustnosti kyslíka, ako aj zabudované UV filtre. Jeden pár šošoviek vystačí na 3 mesiace používania, pri každodennej starostlivosti.
  • Crazy Lens RX - bláznivé farebné šošovky dostupné až v 15 bláznivých farbách - to je ideálna voľba pre všetky druhy hier alebo párty, počas ktorých chceme upútať pozornosť originálnym vzhľadom, ktorý vám umožní dočasne zmeniť farbu vášho oči jednoduchým a predovšetkým bezpečným spôsobom. Pri výrobe sa farba vytlačí do vnútra šošovky, čo jej dodáva skutočne jedinečný a realistický efekt. Šošovky vyžadujú od používateľa štandardnú starostlivosť a jeden pár vydrží 3 mesiace. Okrem zmeny farby šošovky ponúkajú aj korekciu zrakových chýb – krátkozrakosti.