#bioview Monthly

Zažite výnimočný komfort
Skontrolujte

AquaView Monthly

Garancia spokojnosti alebo vrátenie peňazí
Skontrolujte

Mesačné šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 73

Page
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 73

Page
na stránku

Mesačné šošovky

Kontaktné šošovky na trhu sa od seba líšia dobou používania. Rozdelenie šošoviek na jednodňové, dvojtýždňové, mesačné, štvrťročné alebo ročné bolo vytvorené na základe ich individuálnej odolnosti voči hromadeniu sa usadenín, rovnako ako aj s ohľadom na rýchlosť starnutia materiálu z ktorého sú vyrobené.

Popis mesačných šošoviek

Mesačné šošovky, ako už názov napovedá, sú určené na mesačné používanie. Po uplynutí tejto doby je nutné šošovky vyhodiť a nahradiť novými. V prípade mesačných šošoviek je nutné dodržiavať správnu starostlivosť, aby si mohli udržať svoje vlastnosti po celú dobu nosenia. Za každým, keď vyberieme mesačné šošovky z očí je potrebné ich očistiť pomocou špeciálneho roztoku a následne odložiť do sterilných nádobiek naplnených roztokom na šošovky. Oplachovanie šošoviek je veľmi dôležitou činnosťou, pokiaľ ide o odstránenie všetkých nečistôt z ich povrchu. Ošetrené mesačné šošovky budú slúžiť používateľom po dlhú dobu v nezmenenom stave.

Prečo si vybrať mesačné šošovky?

Stále viac ľudí, ktorí nosia šošovky sa rozhodujú pre mesačné šošovky, namiesto tých s dlhším časom výmeny. Hlavným dôvodom sú ich nesporné výhody, ktoré zaručujú komfort počas každodenného používania. Ak sa mesačné šošovky po niekoľkých dňoch poškodia alebo stratia, je pre nás ľahšie nahradiť ich novou. Nespája sa to s tak veľkými nákladmi a stratou, ako pri ročných šošovkách. Mesačné šošovky sa nosia relatívne krátku dobu, ktorá je ich jedinečnou výhodou, pretože v ich prípade je menšia pravdepodobnosť výskytu komplikácií spojených s nosením kontaktných šošoviek. Na štvrťročných či ročných šošovkách, v porovnaní s mesačnými šošovkami, sa môžu hromadiť bielkovinové usadeniny, ktoré sú produkované organizmom používateľa. Bielkoviny na šošovke môžu po určitej dobe spôsobiť reakciu oka ako na cudzie teleso a tak spôsobovať problémy s videním, používateľ z toho pociťuje nepohodlie. Mesačné šošovky nevedú k tvorbe bielkovinových zhlukov, takže celý čas sú dokonale priehľadné a hydratované. Osoba, ktorá ich nosí ich ani necíti.

Pre koho sú určené mesačné šošovky?

Mesačné šošovky sú určené pre ľudí s problémami zraku, ktorí nechcú nosiť každodenne okuliare, ale na druhej strane, chcú komfort počas nosenia šošoviek. Krátka doba nosenia mesačných šošoviek ich robí ideálnymi na nosenie napríklad len v lete, na turistické výlety, cez zimne prázdniny, kedy väčšinu času človek lyžuje na svahu, pre športovcov počas sezóny, apod.

Najobľúbenejšie mesačné šošovky

Existujú dva typy mesačných šošoviek a síce, šošovky denne, flexibilné a mesačné šošovky na kontinuálne nosenie. Kontinuálne kontaktné šošovky sú mesačné šošovky, ktoré je možné nosiť po celý deň, bez nutnosti ich vyberania v noci. Je to možnosť pre tých, ktorí chcú tiež večer vidieť dobre, nechcú si každý deň dávať dole šošovky, oceňujú čas a pohodlie počas nosenia kontaktných šošoviek. S týmito šošovkami, môže veľa ľudí zabudnúť na celý mesiac, že má nejakú chybu zraku, pretože po celý ten čas vidí perfektne.

Iba značkové mesačné šošovky

Mesačné kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Medzi najznámejších výrobcov mesačných kontaktných šošoviek patria:

 • Mesačné šošovky Alcon:
  • Air Optix Aqua - sú vyrábané z materiálu Lotrafilcon B, ktorého obsah je 67%, zvyšných 33% je tvorené vodou. Oproti klasickým hydrogélovým kontaktným šošovkám majú Air Optix Aqua 5x vyššiu priepustnosť kyslíka.
  • Air Optix Plus HydraGlyde - sú vyrobené zo silikón-hydrogélu Lotrafilcon B. Sú plnohodnotnou korekciou pre osoby trpiace sférickými očnými chybami.
  • Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism - sú kombinované dve nadčasové technológie SmartShield a HydraGlyde® Moisture Matrix. Tieto technológie poskytujú vašim očiam maximálnu okysličenie a hydratáciu šošoviek, šošovky sú zároveň ochránené proti usadzovaniu nečistôt, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy.
  • Air Optix Night & Day Aqua - sa vyznačujú pokročilým asférickým dizajnom šošoviek prispievajúcim k optimálnemu komfortu, priľnavosti a vizuálnej čistote.
  • FreshLook ColorBlends - vám pomôžu so zmenou vášho vzhľadu. Vhodné sú pre osoby, ktoré chcú zvýrazniť prirodzenú farbu svojich očí alebo ju dramaticky zmeniť, aby pripútali pozornosť svojho okolia.
 • Mesačné šošovky Bausch&Lomb:
  • PureVision 2 HD - sú vyrábané z moderného silikón-hydrogélu a sú veľmi tenké. Nositelia majú zaistený dlhotrvajúci komfort, a to vďaka technológiám, ktorými sú šošovky vyrábané, a tiež optickými vlastnosťami kontaktných šošoviek PureVision 2 HD.
  • PureVision 2 HD for Astigmatism - sú vhodné pre korekciu astigmatizmu. Sú vyrábané zo silikón-hydrogélu a ich prednosťou je tenkosť a účinná lubrikácia, ale aj vylepšené vizuálne vlastnosti.
  • PureVision 2 HD for Presbyopia - sú vyrábané z moderného materiálu Balafilcon A . Inovatívna konštrukcia kontaktných šošoviek obsahuje 3-Zone Progresive Design™ optiku, tá pomáha zvýrazniť sprostredkovací zónu a tiež zaisťuje skvelé videnie na všetky vzdialenosti.
  • PureVision Multifocal - sú vyrobené zo silikón-hydrogélu AerGel. Tento unikátny materiál je vyvinutý tak, aby boli šošovky maximálne pohodlné a udržiavali vaše oči v komforte.
  • SofLens 38 - majú štandardné vlastnosti ako je kvalitná optika, komfort nosenia a dobrá znášanlivosť nositeľom.
  • SofLens 59 - určený pre denné nosenie, minimalizujú hromadenie sa bielkovinovych usadenin.
  • SofLens 66 Toric - sú vyrábané z hydrogélového materiálu, ktorý obsahuje vysoké percento vody a zabezpečuje odolnosť voči usadzovaniu baktérií a lipidov na povrchu šošoviek.
  • ULTRA - poskytujú až 16-hodinové pohodlné nosenie s 95% zvlhčením. Hydratácia zabezpečuje inovatívne dvojfázová technológia MoistureSeal. Stálu a vyváženú hydratáciu podporuje tiež silikón-hydrogélový materiál, ktorý disponuje vysokou priepustnosťou kyslíka.
 • Mesačné šošovky CooperVision:
  • Biofinity - vyrobené z moderného materiálu HYDRO-GEL, s 48% hydratáciou o nebývalej štruktúre šošoviek.
  • Biofinity XR - sú vhodné tiež pre pacientov s ťažkými zrakovými vadami. K dostaniu sú v dioptrickom rozsahu od -20.00 do +15.00.
  • Biomedics 55 evolution - poskytujú zvýšený vizuálny komfort a to vïaka novým tenším a zaoblenými hranám.
  • Proclear Sphere - vytvorené pomocou unikátnej technológie, PC, na ich výrobu bol použitý materiál- fosforylocholin- ktorého vlastnosti sú podobné do prírodných buniek oka.
 • Iné značky jednodenných šošoviek:
  • #bioview Monthly - sú pohodlné mäkké šošovky. Sú vyrobené zo silikón-hydrogélu tretej generácie, ktorých vlastnosti pomáhajú udržať maximálny komfort a skvelé videnie po celý deň.
  • AquaView Monthly - využívajú unikátnu výrobnú technológiu, vďaka ktorej sú veľmi tenké a dokonale priedušné.
  • Eyeye Bioxy - sú ideálne pre osoby s citlivými očami. Sú vyrobené z hypoalergénneho materiálu a biokomponentov, takže je dobre znášajú a pohodlné nosenie po celý deň si môžu dopriať aj alergici.
  • Miru 1Month - sú vyrábané z mäkkého silikón-hydrogélu duálny technológií MeniSilk & Nanoglos. Tá zaisťuje pohodlné nosenie i do neskorých večerných hodín. Názov šošoviek je odvodený z japonského výrazu mieru, ktorý znamená "vidieť".