Farebné šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

11 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

11 položiek

na stránku

Farebné kontaktné šošovky

Máte bežne svetlomodré alebo hnedé oči? Môžete ľahkým spôsobom dosiahnuť aby Vaše oči boli tmavozelené alebo dokonca čierne. Túžite po pohľade, ktorý si každý všimne? Stačí len použiť šošovky „mačacie oči“ a výsledok je zaručený. Ak chcete zmeniť farbu svojich očí nepotrebujete lekársky zákrok chirurga, stačia Vám farebné šošovky o zvolenej farbe a dizajne.

Aké sú to farebné šošovky?

Farebné šošovky patria medzi mäkké kontaktné šošovky, ktoré môžu používať osoby so zrakovým postihnutím, tak ako aj tí, ktorí vidia perfektne. Máme dva typy farebných kontaktných šošoviek:

 • korekčné šošovky s určitou korekciou refrakčnej chyby zraku,
 • nedioptrické šošovky, ktoré sú určené pre ľudí bez potreby korekcie zraku.

Farebné šošovky je možné nosiť v dennom režime rovnako ako všetky ostatné šošovky. Umožňujú súčasne korekciu zraku ako aj zmenu farbu dúhovky. Vďaka farebným šošovkám možno ľahko zmeniť svoj výzor napríklad pri príležitosti osláv, svadby alebo pri fotení. Farebne šošovky bez dioptrií patria medzi kozmetické šošovky, nie sú vhodné pre korekciu zraku. Spĺňajú iba estetickú funkciu.

Pre koho sú určené farebne šošovky?

Farebné šošovky používajú osoby, ktoré chcú, zvýrazniť svoj pohľad alebo chcú, aby ich farba očí bola intenzívnejšia a zaujímavejšia (karneval, halloween). Populárne sú jednodňové farebné šošovky nezvyčajných farieb a vzorov. Nosia ich najmä mladí ľudia na párty. Mnohí herci sú nútení používať farebné kontaktné šošovky v súlade s predpokladaným scenárom.

Kedy používame farebné šošovky?

Farebné šošovky je môžeme nosiť rovnako ako korekčné kontaktné šošovky, a teda s cieľom korekcie refrakčnej chyby zraku. Môžu zmeniť našu prirodzenú farbu dúhovky. To umožňuje zdôrazniť farbu našich očí - modrej, zelenej alebo hnedej. Iné farebné šošovky, tzv. Wild Eyes sú šošovky so vzormi, ktoré Vám umožnia zmeniť svoj imidž na neobvyklý. Patria k nim napríklad šošovky mačacie oči. Zaujímavou zmenou sú šošovky o neobvyklých farbách očí - biela, červená alebo žltá či čierna. Ak má farebná šošovka jemný odtieň používa sa pre zdôraznenie a posilnenie danej farby dúhovky a pridanie farebných odleskov. Farebné šošovky tiež môžu úplné prekrývať farbu očí, teda aj zmeniť prirodzenú farbu očí používateľa. O farebné šošovky je potrebné sa pravidelne starať, teda je potrebné ich čistiť za pomoci špeciálneho roztoku a udržiavať v sterilných nádobách. V optikách si môžete kúpiť jednodňové farebné šošovky ako aj farebné šošovky s dlhšou dobou použiteľnosti.

Iba značkové farebné šošovky

Farebné kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Farebné šošovky vyrábajú nasledujúce firmy Alcon, Interojo a MaxVue Vision:

 • Farebné šošovky Alcon:
  • Air Optix® Colors - spoločnosť Alcon premenila svoje pôvodne dioptrické šošovky na ich farebnú variantu. Preto aj nositelia, ktorí potrebujú korekciu očnej chyby, môžu nosiť farebné kontaktné šošovky Air Optix Colors a docieliť tak zmeny svojho vzhľadu.
  • Freshlook ColorBlends - inovatívne kontaktné šošovky "3v1" s mesačnou frekvenciou nosenie. Táto inovácia spočíva v prelínanie troch rôznych odtieňov farby, vďaka tomu sa maximálne prehĺbi prirodzená farba vašich očí.
 • Farebné šošovky Interojo:
  • AquaView Color - umožňujú zmeniť farbu očí, dostupné v siedmich farbách.
 • Farebné šošovky MaxVue Vision:
  • Crazy Lens RX - šošovky úplne zmení pôvodnú farbu úplne, a navyše môže dôjsť aj k zmene tvaru vašej dúhovky alebo bábiky. Popustite uzdu svojej fantázii a staňte sa na čas niekým iným.
  • Crazy Lens UV Glow - majú ročný frekvenciu nosenie. Nosiť ich môžete denne alebo príležitostne, avšak je veľmi dôležité o šošovky správne starať, aby ich použiteľnosť bola naozaj po celý rok. Nikdy v šošovkách nespite.