Púzdra na šošovki

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

6 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

6 položiek

na stránku

Puzdrá na kontaktné šošovky

Používanie kontaktných šošoviek si vyžaduje úplné dodržiavanie pravidiel očnej hygieny. Preto pri ich kúpe by ste mali myslieť nielen na správnu starostlivosť, ale aj na správne skladovanie, ktoré je možné vďaka puzdram na to určeným. Umožňujú vám chrániť kontaktné šošovky pred rôznymi baktériami a kontamináciou. Vyrobené sú zo špeciálnych materiálov a s ošetrujúcou tekutinou tvoria dokonalé duo, poskytujúce to správne prostredie a hydratáciu.

Nevyhnutné príslušenstvo pre opakovane použiteľné šošovky

Každý, kto nosí šošovky, by si ich mal riadne vyčistiť. Rovnako dôležitým prvkom pri každodennej starostlivosti sú puzdrá na kontaktné šošovky , určené na bezpečné skladovanie. Sú vyrobené zo skla alebo plastu. Zvyčajne majú dve komory, označené písmenami: R - pre pravé oko a L - pre ľavé oko. Toto riešenie vás povzbudzuje, aby ste si vypestovali zvyk dávať šošovky na správne miesto. Minimalizuje sa tak riziko chyby a zabráni sa prenosu infekcie z jedného oka do druhého.

Na zachovanie optimálnej ochrany pred poškodením alebo zničením by tieto typy puzdier mali byť predovšetkým sterilné. Špeciálnym druhom sú aseptické puzdrá. Vyznačujú sa účinnou ochranou pred škodlivými účinkami prachu a mikroorganizmov. Vyrábané pomocou najnovších technológií účinne bojujú proti baktériám, ktoré môžu mať negatívny vplyv na ľudské oko. Sady pozostávajúce z nádobky a pinzety, ktoré vám umožnia zachovať správnu starostlivosť aj mimo domova. Môžu sa ukázať ako nevyhnutné počas akejkoľvek cesty, výletu alebo expedície. Za zmienku stojí, že v sortimente nájdete puzdra na kontaktné šošovky v atraktívnych vzoroch a farbách. Vyznačujú sa estetickým dizajnom, ba čo viac, nadobúdajú tvary rôznych zvieratiek či predmetov. Navyše, aby bolo možné kontaktné šošovky bezpečne skladovať, výrobcovia kladú dôraz najmä na vysokú kvalitu spracovania.

Ako zabezpečiť správnu hygienu nádobky a ... kontaktných šošoviek?

Nezabúdajte na pravidelné čistenie a dezinfekciu nádob, čím sa minimalizuje riziko infekcie. Na tento účel používame tekutinu určenú na šošovky. Nemenej dôležitým aspektom je umiestnenie vybratých a vyčistených kontaktných šošoviek do vyhradenej priehradky nádoby. Robíme to tak, že šošovka je úplne ponorená. Tekutinu by sme však nemali vylievať v príliš veľkom množstve, pretože to nie je potrebné ani ekonomické. Je mylná predstava, že šošovky možno skladovať vo vode. Puzdro na kontaktné šošovky sa odporúča vymieňať v pravidelných intervaloch. Musíte však myslieť na to, že ich jednoduché uskladnenie v nádobe nedezinfikuje ani nevyčistí kontaktné šošovky. To je možné len s použitím vhodných ošetrujúcich prípravkov. Vtedy si môžeme byť úplne istí, že sú dostatočne chránené proti rôznym nečistotám či prípadnému mechanickému poškodeniu.