Torické progresívne šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

4 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

4 položiek

na stránku

Multifokálne astigmatické šošovky

S vekom (medzi 40 a 50 rokmi), kedy sa účinnosť očných svalov a elasticita očných šošoviek znižuje, sa objavuje presbyopia tiež nazývaná starecká vetchozrakosť. Osoba postihnutá presbyopiou má problémy s videním ostrých predmetov v tesnej blízkosti. Chorobe sa nedá vyhnúť a nemožno ju vyliečiť. Možno ju však účinne obmedziť. Progresívne šošovky sa používajú na korekciu presbyopie a nahradenie tzv. okuliarov na čítanie. Vďaka progresívnym šošovkám môžu ľudia s presbyopiou vidieť presne a jasne na akúkoľvek vzdialenosť.

Tórické progresívne šošovky sú určené pre ľudí trpiacich astigmatizmom a presbyopiou. Šošovky tohto typu opravujú chyby videnia, stabilizujú videný obraz a umožňujú ho ostro vidieť na všetky vzdialenosti. Na rozdiel od typických tórických šošoviek sú tiež korigované presbyopické chyby zraku.

Výhody progresívnych tórických kontaktných šošoviek

  • zastúpenie okuliarov na čítanie tórickými kontaktnými šošovkami
  • pohodlné nosenie vás neobmedzuje vo vašich každodenných aktivitách
  • možno s nimi športovať, viesť aktívny život - vhodné pre cestovateľov, nie je potrebné myslieť na nový pár

Iba značkové progresívne tórické šošovky

Progresívne kontaktné šošovky Toric z obchodu Kontakto.sk sú značkové produkty najvyššej kvality vytvorené optickú spoločností CooperVision s celosvetovým uznaním. Proclear Multifocal Toric a Biofinity® Toric Multifocal kontaktné šošovky vďaka použitiu dvoch rôznych optických konštrukcií (typy D a N) zaisťujú vysokú kvalitu videnia na blízke, ďaleké a stredné vzdialenosti. Sú k dispozícii v širokej škále dioptrií a rôznymi hodnotami cylindra.