Kontaktné šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 166

Page
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 166

Page
na stránku

Všetky kontaktné šošovky

Kontaktné šošovky sú čoraz obľúbenejším riešením nielen pre ľudí so zrakovým postihnutím, ale aj pre tých, ktorí chcú zmeniť farbu očí. Niet sa čomu čudovať – šošovky nám spríjemňujú nosenie a zároveň zlepšujú kvalitu videnia. Vďaka novým technologickým riešeniam sa ponuka tohto typu produktov rozširuje a lepšie vyhovuje individuálnym potrebám každého pacienta.

Pri výbere šošoviek by sme mali zájsť za odborníkom a ak presne vieme, aký máme problém, využiť ponuku obchodu, ktorý umožňuje konzultácie s očnými lekármi a optometristami. Avšak skôr, ako sa tak stane, stojí za to poznať všetky možnosti, ktoré nám toto riešenie ponúka.

Aké typy kontaktných šošoviek existujú?

Šošovky sú prispôsobené nielen chybe zraku (o ktorej sa zmienime neskôr), ale aj nášmu životnému štýlu a komfortu, ktorý od tohto typu produktu očakávame. Preto ich môžeme rozdeliť podľa doby používania:

 • Jednodňové šošovky – toto riešenie je určené predovšetkým pre ľudí, ktorí šošovky používajú skôr príležitostne, napríklad pri cvičení. Tieto typy šošoviek, však môže byť ideálne aj pre tých, ktorí nemajú trpezlivosť na každodenný rituál čistenia a nalievanie čistiacich roztokov na šošovky. Jednodenné šošovky nevyžadujú čistenie. Na konci dňa ich jednoducho vyberieme a vyhodíme. Patria sem šošovky #bioview Daily, Dailies AquaComfort Plus a Proclear 1 Day. Odporúčame najmä:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST - vysokokvalitné jednodňové kontaktné šošovky vyrábané spoločnosťou Johnson & Johnson. Vyznačujú sa výnimočnou hydratáciou a maximálnou priepustnosťou kyslíka, vďaka čomu je ich používanie spojené s najvyšším komfortom. Prípravok dokonale prilieha k oku ihneď po nasadení, pevne k nemu priľne - minimalizuje zvlnenie a vypadávanie šošovky. Inovatívny dizajn šošoviek spôsobuje, že oči používateľa vyzerajú zdravo a bez podráždenia. Produkt je obohatený o UV filtre.
  • ACUVUE® OASYS 1-Day - jednorázové šošovky novej generácie, vytvorené pre ľudí, ktorí trávia veľa času v podmienkach nepriaznivých pre oči. Vyznačujú sa vysokou úrovňou hydratácie a optimálnou priepustnosťou kyslíka, vďaka čomu účinne udržujú primeranú vlhkosť očí, chránia ich pred podráždením, vysúšaním a infekciami. Výrobok sa vyznačuje zväčšeným priemerom šošoviek, čo uľahčuje ich nasadzovanie a dokonale prilieha k oku. ACUVUE® OASYS 1-Day vám poskytne vynikajúcu kvalitu videnia v každej situácii, tak isto sviežosť a žiarivosť vašich očí po celý deň.
 • Dvojtýždňové šošovky - určené na používanie dva týždne v dennom režime, alebo týždeň v dennom a nočnom režime. Patria sem šošovky AquaView Moist 2 weeks. Odporúčame tiež:
  • ACUVUE® 2 - moderné kontaktné šošovky určené pre krátkozrakých a ďalekozrakých ľudí, ktorí si cenia maximálne pohodlie. Výrobok sa vyznačuje inovatívnou štruktúrou a má veľmi tenké okraje, vďaka čomu dokonale prilieha k oku, čím sa minimalizuje riziko zrolovania a vypadnutia. Šošovky sa vyznačujú aj vysokou mierou hydratácie, vďaka ktorej zostávajú oči používateľa vlhké a svieže po celý deň – bez vysúšania či podráždenia. Dajú sa nosiť denne alebo nepretržite, takže budú pre vás skvelou voľbou, ak neradi strácate čas každodennou starostlivosťou o šošovky.
  • ACUVUE® OASYS - produkt, ktorý bol vytvorený pre užívateľov bojujúcich s nadmerným suchým okom - sa vyznačuje vysokou hydratáciou, ktorá účinne minimalizuje riziko podráždenia a vysychania. Šošovky boli vystužené dodatočnou hydratačnou zložkou, takže ich nosenie je spojené s maximálnou úrovňou pohodlia. Majú špeciálnu značku na šošovkách, ktorá uľahčuje ich nasadenie, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou aj pre neskúsených používateľov. Šošovky ACUVUE® OASYS sú vybavené aj modernými UV filtrami, ktoré chránia oči pred škodlivým slnečným žiarením.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions™ - inovatívne kontaktné šošovky, ktoré účinne ochránia vaše oči pred nadmerným svetlom. Budú výbornou voľbou pre aktívnych vodičov, pretože redukujú svetlo vyžarované svetlometmi auta. Budú tiež dobre fungovať, keď každodenné slnečné svetlo spôsobuje problémy pre vaše oči, čo vedie k nežiaducemu podráždeniu. Okrem efektívnej filtrácie svetla zaisťujú perfektnú viditeľnosť v každej situácii a najvyššiu UV ochranu. Výrobok je určený na nosenie po dobu dvoch týždňov pri zachovaní jeho každodennej starostlivosti.
 • Mesačné šošovky – v tomto prípade sa oplatí vybrať si model, ktorý bude dokonale zodpovedať vašej každodennej rutine. Môžeme ich nosiť 8 alebo 12 hodín v závislosti od indikácií produktu. Mesačné šošovky musíme čistiť každý večer. Patria sem šošovky #bioview Monthly, Air Optix® Aqua, Biofinity®, PureVision® 2 HD a SofLens® 59.
 • Štvrťročné šošovky – to je ideálne riešenie pre tých, ktorí nemajú radi zmeny. Rovnako ako mesačné šošovky vyžadujú každodennú starostlivosť. Patria sem šošovky BioAir 38FW a Crazy Lens RX (farebné šošovky s optickými schopnosťami).
 • Ročné šošovky – podobne ako vyššie uvedené, aj ročné šošovky sú vhodné na používanie po dobu jedného roka. Musíme sa o ne starať každý deň, aby boli bezpečné pre naše oči. Patria sem šošovky Crazy Lens.
 • Farebné šošovky – na rozdiel od šošoviek spomenutých vyššie, tieto nie sú určené na korekciu videnia, ale len na zmenu farby oka. Farby šošoviek sú rôzne, niekedy jednotné a niekedy usporiadané do úžasných vzorov. Sú ideálne na párty a pre individualistov, ktorí radi experimentujú. Farebné šošovky sú dostupné v korekčnej aj takzvanej "nulovej" verzii, teda prispôsobené oku bez zrakových chýb. Patria sem šošovky Air Optix® Colors, AquaView Color a FreshLook® ColorBlends.
 • Torické šošovky – tieto šošovky sa odporúčajú ľuďom s astigmatizmom, ktorí majú ťažkosti s jasným videním bez ohľadu na vzdialenosť. Korigujú chyby krátkozrakosti a ďalekozrakosti, preto sú vhodné pre ľudí, ktorí majú takzvané "plusy" aj "mínusy". Patria sem šošovky AquaView Toric, Biofinity® Toric a ULTRA for Astigmatism. Odporúčame najmä:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - inovatívne torické šošovky, vytvorené špeciálne pre astigmatikov. Výrobok sa vyznačuje vysokou stabilitou a výbornou konštrukciou, vďaka čomu sa dokonale prispôsobí oku užívateľa, čím sa minimalizuje riziko vypadnutia a zrolovania. Pri výrobe je použitá technológia LACREON, ktorá umožňuje zachytiť optimálne množstvo vody v šošovke - vďaka tomu je používanie veľmi pohodlné a oči zostávajú dlhodobo zvlhčené a bez podráždenia. Produkt je obohatený o UV filtre.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - šošovky novej generácie, určené pre astigmatikov. Využívajú inovatívnu technológiu HydraClear, ktorá je zodpovedná za ich maximálnu a stálu hydratáciu, čo sa premieta do vysokého komfortu pri používaní. Vyznačujú sa tiež výbornou stabilizáciou, ktorá prispieva k dokonalej viditeľnosti v každej situácii a najlepšej ochrane pred škodlivým slnečným žiarením. Produkt je možné používať nepretržite, prerušovane a denne, čo znamená, že ich môžete nosiť celý týždeň bez toho, aby ste sa o ne museli starať a bez vyberania, alebo dva týždne pri pravidelnom čistení – výber je na vás.
 • Progresívne šošovky – odporúčajú sa najmä ľuďom nad 40 rokov, ktorí trpia presbyopiou, teda takzvanou starecká slabozrakosť. Vďaka progresívnym šošovkám sa oko prispôsobí videniu z akejkoľvek vzdialenosti, takže osoba, ktorá ich používa, nemusí nosiť okuliare na čítanie. Patria sem šošovky ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL, Biofinity® Multifocal a PureVision® 2 HD for Presbyopia. Odporúčame najmä:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - vysokokvalitné progresívne šošovky určené pre ľudí, ktorí bojujú s presbyopiou. Boli vytvorené tak, aby pripomínali oko staršieho človeka, takže perfektne sedia a dokonale priľnú k povrchu - bez vypadávania alebo zvlnenia. Produkt sa vyznačuje vysokou úrovňou hydratácie, čo znamená, že jeho používanie je spojené s maximálnou mierou komfortu a materiál použitý na jeho výrobu poskytuje očiam užívateľa dlhotrvajúcu a maximálnu hydratáciu. Vďaka týmto šošovkám uvidíte perfektne do diaľky aj do blízka. Produkt je obohatený o UV filtre.

Stojí za zváženie, či chceme používať šošovky, ktoré je potrebné vybrať v noci, alebo denné a nočné možnosti, ktoré nám umožnia spať bez toho, aby sme museli šošovky vyberať. Ide o ideálnu možnosť najmä pre zaneprázdnených ľudí a zábudlivcov, ktorí si občas večer zabudnú šošovky vybrať. Takéto praktiky môžu viesť k vážnym problémom so spojivkou, takže je lepšie neriskovať používanie bežných šošoviek, ktoré nemajú predĺžený režim prevádzky.

Výber kontaktných šošoviek v závislosti od výrobcu

V súčasnosti je na trhu množstvo kontaktných šošoviek, ktoré vás lákajú svojou cenou a výborným spracovaním. Je však známe, že je lepšie používať produkty overených firiem, ktoré si už získali dôveru mnohých používateľov. Medzi takéto spoločnosti patria Johnson & Johnson (šošovky ACUVUE®), Alcon (vrátane šošoviek Air Optix), CooperVision (vrátane šošoviek Biofinity) a Bausch&Lomb (vrátane šošoviek PureVision). Najdôležitejšie je však vybrať si tie správne šošovky pre vaše chyby zraku a vaše preferencie. Výber značky je druhoradá záležitosť a naši špecialisti vám určite pomôžu pri telefonickom rozhovore alebo e-mailovej komunikácie.