Cestovné sady

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

7 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

7 položiek

na stránku

Cestovné súpravy na starostlivosť o kontaktné šošovky

Hlavnou myšlienkou používania kontaktných šošoviek je, samozrejme, uľahčiť nám život. Týmto spôsobom sa vzdávame nepohodlných okuliarov, ktoré nás často trápia pri športe, v lete, keď musíme namiesto estetických slnečných okuliarov zvoliť pragmatické riešenia, alebo v zime, keď sa v interiéri zahmlievajú sklá. Avšak aj šošovky nám môžu skomplikovať naše fungovanie – samozrejme, len v niektorých okamihoch a to vtedy, keď sa na ich používanie nesprávne pripravíme. Týmto momentom je najčastejšie cestovanie.

Výhody cestovných súprav

Používanie cestovnej sady nie je potrebné, pretože pri bežnom používaní sú puzdrá na šošovky a roztoky na ošetrovanie plne funkčné. Často sa však ukáže, že vo veľkej taške sa všetko stratí, najmä keď sme dlhší čas preč a nemáme čas ani chuť to hľadať. Na cestovných súpravách s kontaktnými šošovkami je výhodné to, že vám umožňujú mať všetko príslušenstvo na jednom mieste. Vďaka tomu ľahko uskladníme roztok aj nádobku na kontaktné šošovky. Ich veľkosť je tiež dôležitou výhodou. Cestovné sety nezaberajú príliš veľa miesta. To sa hodí nielen pri cestovaní, ale aj vtedy, keď vieme, že budeme nocovať inde ako doma. Stačí si súpravu zbaliť do kabelky alebo vrecka a nemusíte sa báť, že vaše šošovky budú musieť "odpočívať" v nevhodných podmienkach.

Cestovné súpravy vás nabádajú, aby ste sa o šošovky vždy správne starali. Starostlivosť nám uľahčujú kombináciou boxov na šošovky s vhodnými sterilnými fľaštičkami, do ktorých môžeme ošetrovaciu tekutinu naliať. Šošovky tak nie sú vystavené baktériám a mikropoškodeniu, ktoré môže vážne poškodiť náš zrak.

Rôzne cestovné súpravy

Cestovné sety vznikli predovšetkým preto, aby uľahčili život používateľom šošoviek. Nikto však nepovedal, že musia byť nudné. Nájdete medzi nimi aj také, ktoré sa výborne hodia ako príslušenstvo pre dieťa, ktoré je ťažké presvedčiť, aby si šošovky nasadilo a zložilo. Vtipný tvar huby, zajačika či dokonca Angry Birds dokáže zázraky. Pre praktickejších ľudí budú ideálnym riešením sady v podobe malej krabičky. Nechýba ani zrkadlo, ktoré uľahčuje vyberanie a aplikáciu šošoviek. Tie najjednoduchšie majú veľkosť len pár centimetrov, takže sa bez problémov sa zmestia aj do tej najmenšej kabelky.