Progresívne šošovky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

26 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

26 položiek

na stránku

Multifokálne kontaktné šošovky

Stav zraku sa obvykle u každého s vekom zhoršuje. Po skončení 50. roku života, dokonca aj u ľudí, ktorí doposiaľ videli ideálne, môžu byť potrebné dioptrické okuliare na čítanie alebo pri práci s počítačom. Na druhej strane ľudia, ktorí nosia okuliare „mínusové", potrebujú už dva páry okuliarov - na čítanie a na každodenné nosenie. Vymieňanie okuliarov z jedných na druhé, ​​môže spôsobiť ďalšie problémy a rôzne komplikácie. Z tohto dôvodu boli vyvinuté tvrdé progresívne šošovky, ktoré umožňujú súčasne dobré videnie na akúkoľvek vzdialenosť. Na základe týchto progresívnych šošoviek boli vyrobené aj mäkké progresívne šošovky.

Aké sú to progresívne šošovky?

Progresívne šošovky, známe tiež ako multifokálne šošovky, umožňujú udržať úplnú ostrosť videnia, bez ohľadu na to, na čo sa pozeráme. Preto, keď nosíme progresívne šošovky, vždy vidíme perfektne, či už sa pozeráme na koncertne vystúpenie alebo si čítame knihu. Multifokálne šošovky kompenzujú efekty horšej akomodácie oka, ktoré nie je schopné zabezpečiť, dobré videnie do diaľky ale do blízka. V tejto situácii, očný lekár/oftalmológ obvykle diagnostikuje stareckú presbyopiu, číže starecké videnie, čo si vyžaduje každodenné používanie okuliarov na čítanie. Počas nosenia progresívnych šošoviek budeme vždy dobre vidieť a nie je potrebné nahrádzať jedny okuliare druhými. Progresívne šošovky sú veľmi pohodlné počas nosenia a navyše osoby bojujúce so stareckým videním nemusia meniť svoj aktuálny životný štýl. Progresívne šošovky vyžadujú každodennú starostlivosť ale to nezaberá tak veľa času. Je potrebné poznamenať, že progresívne šošovky sú bifokálne šošovky, čo spôsobuje, že je trochu ťažšie si na ne zvyknúť než na bežné kontaktné šošovky.

Prečo si vybrať progresívne šošovky?

Progresívne šošovky majú niekoľko výhod, ktoré vedú ľudí, ktorí majú problémy s akomodáciou zraku k ich každodennému používaniu. Nepochybne sú oveľa pohodlnejším riešením ako použitie dvoch rôznych druhov okuliarov alebo tiež okuliarov rozdelených na dve polovice - ktoré umožňujú pozerať do diaľky a aj do blízka. Progresívne šošovky poskytujú vynikajúcu kvalitu videnia a pohodlie pri používaní. Ich používatelia nemusia náhle meniť svoj vzhľad kvôli problémom so zrakom. Každodenné používanie multifokálnych šošoviek neprináša veľa nevýhod. Jediné, čo musí urobiť ich používateľ je, každodenne sa o ne postarať. Zakaždým po vybratí šošoviek je nutné ich očistiť a umiestniť do špeciálného dezinfekčného roztoku v sterilných puzdrách.

Pre koho sú určené progresívne šošovky?

Progresívne šošovky sú najlepšou voľbou pre ľudí, ktorí majú ťažkosti vidieť do diaľky a na blízko. Šošovky tohto typu sú odporúčané pre dospelých ľudí, u ktorých bolo zistene starecké videnie – presbyopia.

Druhy multifokálnych šošoviek

Progresívne šošovky sa delia do troch skupín a to:

 • Kontaktné šošovky delené horizontálne na dve časti s rôznymi ohniskami,
 • Bifokálne kontaktné šošovky, ktoré vznikli vďaka nakladaniu oboch šošoviek. V tomto prípade sa musí oko prispôsobiť použitiu šošoviek, vyberajúc v danom okamihu vhodnú ohniskovú vzdialenosť,
 • Šošovky s centrickým rozdelením, kde stredná časť progresívnej šošovky sa používa na videnie do blízka a ďalšia časť - na videnie do diaľky.

Iba značkové multifokálne šošovky

Multifokálne kontaktné šošovky zahrnuté v ponuke obchodu Kontakto.sk sú výrobky najvyššej kvality, značky vytvorené najväčšími svetovými optickými spoločnosťami.

Medzi najznámejšie firmy, ktoré produkujú progresívne multifokálne šošovky, patria:

 • Progresívne šošovky Alcon:
  • Air Optix® PLUS HydraGlyde® Multifocal - pomáhajú korigovať vadu zraku u osôb trpiacich presbyopiou, teda u tých pacientov, ktorých zrak postupne stráca schopnosť zaostrovať na rôzne vzdialenosti, predovšetkým potom na blízko. Inovatívna technológia šošoviek prináša riešenie, navracajúci schopnosť ostrého videnia aj pri rýchlych prechodoch medzi vzdialenosťami, v ktorých sa nachádzajú pozorované predmety.
  • Dailies® AquaComfort Plus® Multifocal - sú vyrobené s modernými technológiami, ku ktorým patrí technológie Precision Profile dizajn. Ide o neustály prechod medzi sústredenými optickými zónami.
  • Dailies Total 1® Multifocal - sú vhodné pre všetkých pacientov, ktoré trápia nedostatočná produkcia slzného filmu a sĺz. Pre svoj dokonalý hydratačný systém sú vyhľadávané pacientmi, ktorí trpia syndrómom suchého oka.
 • Progresívne šošovky Bausch & Lomb:
  • Biotrue® ONEday for Presbyopia - tieto kontaktné šošovky sú efektívnym riešením korekcie zraku, a to na všetky vzdialenosti. Výrobca Bausch & Lomb navrhol sa 3 optickými zónami. Tie využívajú prirodzených vlastností ľudského oka pri zaostrovaní na blízko, na diaľku a na stredné vzdialenosti.
  • PureVision Multifocal - multifokálne šošovky vyrobené zo silikonovo-hydrogélového materiálu AerGel.
  • PureVision® 2 for Presbyopia - sú správnou voľbou pre korekciu zrakovej vady presbyopie (vetchozrakosti). Táto očná vada sa prejavuje u osôb, ktorí sú vo veku 40+ rokov a potrebujú dioptrie na rôzne vzdialenosti.
 • Progresívne šošovky Cooper Vision:
  • Biofinity Multifocal - sú vhodné pre pacientov s presbyopiou. Poskytujú výhody silikón-hydrogélového materiálu a spoločne s využitím moderných technológií sú pre ich nositeľov veľmi pohodlnú kompenzačné pomôckou.
  • Clariti 1 Day Multifocal - sú vhodné pre korekciu presbyopie. Toto ochorenie súvisí s vekom, kedy vplyvom starnutia dochádza k ochabovaniu elasticity a zníženie schopnosti zaostriť na blízko.
  • Proclear 1-Day Multifocal - sú vhodné tiež pre pacientov, ktorí majú presbyopiu kombinovanú so syndrómom suchého oka. Tento syndrome sa veľmi často objavuje práve u pacientov s presbyopiou.
  • Proclear Multifocal - hydratácia je zaručená na minimálnu hranicu 96% po celý deň, vďaka čomu predchádza vysychaniu vašich očí. K ďalším výhodám patrí maximálne ostré videnie na rôzne vzdialenosti a mnoho ďalších.
 • Progresívne šošovky Johnson & Johnson:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - konštrukcia šošoviek je navrhnutá podľa technológie INTUISIGHT™ tak, aby ich nositeľ videl ostro na všetky vzdialenosti bez akéhokoľvek obmedzovania.