Očné kvapky

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

12 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

12 položiek

na stránku

Kvapky do očí

Očné kvapky nahrádzajú prirodzené slzy, ktoré sú súčasťou správnej funkcie oka. Ak slzy nestačia, oko je príliš suché, treba použiť očné kvapky. Odporúčajú sa tiež ľuďom, ktorí nosia kontaktné šošovky alebo pracujú na počítači.

Falošné slzy

Očné kvapky sa často nazývajú jednoducho umelé slzy. Zvlhčujú oko a umožňujú vysoký vizuálny komfort. Očné kvapky sa kupujú v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Základné očné kvapky obsahujú vodu a polyméry, tj. látky, ktoré zadržiavajú vodu na povrchu oka. Kvalita kvapiek závisí od ich zloženia a typu použitých polymérov. Očné kvapky tiež najčastejšie zahŕňajú kyselinu hyalurónovú, ktorá je prirodzeným prvkom štruktúry oka.

Prečo používať očné kvapky?

Použitie očných kvapiek má mnoho výhod. Po prvé, vďaka nim je oko účinne hydratované. Zabraňujú syndrómu suchého oka. Obzvlášť sa odporúča používať očné kvapky u osôb, ktoré nosia kontaktné šošovky. S kontaktnými šošovkami možno bezpečne použiť jednotlivé dávky očných kvapiek. Hydratačné očné kvapky budú vhodné pre tých, ktorí často sedia pred počítačom. Vďaka tomu nebude oko unavené ani suché a kvalita videnia po aplikácii kvapiek sa jasne zvýši. Preto sa očné kvapky odporúčajú grafickým dizajnérom, programátorom, účtovníkom i všetkým ľuďom, ktorí používajú počítač pre svoju profesionálnu prácu každý deň.

Iba značkové očné kvapky

Očné kvapky ponúkané v obchode Kontakto.sk sú značkové produkty najvyššej kvality vytvorené najväčšími optickými spoločnosťami na svete. V súčastnej dobe medzi najobľúbenejšie očné kvapky patria kvapky, so širokými zvlhčovacími vlastnosťami, ktoré eliminujú syndróm suchého oka, znižujú podráždenie a sčervenanie oka a tiež pocit pálenia. Používajú sa aj v prípade unavených očí vystavených dlhodobému používaniu počítača a iných elektronických zariadení.

  • blink® intensive - ochranné kvapky. Poskytujú úľavu suchým, podráždeným a unaveným očiam vystaveným znečistenia a prirodzenému procesu starnutia.
  • Clean Active Premium Drops - silné očné kvapky, ktoré minimalizujú pocit unavených očí a poskytujú im okamžitú úľavu. Kvapky neutralizujú syndróm suchého oka a regulujú proces prirodzeného roztrhnutiu.
  • Eyeye Hydraclair - očné kvapky určené pre každodennú ochranu, starostlivosť a výživu očí zaťažené použitím rôznych typov kontaktných šošoviek. Vďaka prítomnosti provitamínu B5 je rohovka oka posilnená a jej regenerácia je rýchlejšia a presnejšia.
  • Horien Aqua Comfort - očné kvapky pre vysoký a dlhodobý vizuálny komfort. Odporúča sa, ak cítite únavu na očiach a suché oči. Oči hlboko hydratujú a okysličujú.