Okuliare pre vodičov

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 5305

Page
na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-24 z 5305

Page
na stránku

Okuliare pre vodičov

Mnoho vodičov si neuvedomuje, že niektoré dioptrické okuliare sú na riadenie úplne nevhodné. Dlhá jazda za volantom je pre naše oči veľmi únavná. Nevhodné okuliare môžu spôsobiť rýchlejšiu únavu očí, obmedzovať váš zrak a vystavovať vás riziku. Ako vybrať správne okuliare na riadenie?

Dioptrické okuliare s antireflexnou vrstvou

Vodič by mal byť neustále v strehu. Nie je to vždy jednoduché, pretože oslepujúce svetlá protiidúcich áut môžu dočasne obmedziť našu schopnosť vnímať okolie. Preto sa oplatí voliť dioptrické okuliare s antireflexnou vrstvou. Počas dlhej jazdy autom na nás čakajú rôzne nebezpečenstvá. Zodpovední vodiči by mali dbať na to, aby za volant sadli v zdraví. Len oddýchnutý človek dokáže včas zareagovať, keď je na ceste nejaký predmet, ktorý je potrebné rýchlo obísť.

Antireflexná vrstva je povlak na okuliaroch vyrobený zo špeciálnych materiálov, ktorý odstraňuje odlesky svetla skiel. Odrazy svetla zhoršujú vizuálny komfort a môžu predstavovať vážnu hrozbu pre vodiča. Sklá bez antireflexnej vrstvy odrážajú zmnožené svetlá protiidúcich áut. V daždivom počasí je to pre vodiča mätúce a veľmi sťažuje riadenie. Preto sa pri šoférovaní oplatí voliť okuliare s antireflexnou vrstvou.

Dioptrické okuliare s vrstvou Blue Blocker

Naše oči sa bohužiaľ veľmi rýchlo unavia – hlavným dôvodom je modré svetlo vyžarované elektronickými zariadeniami a slnečné svetlo. Jazda za pekného počasia spôsobí, že naše oči budú suché a pod viečkami bude cítiť pálenie. Najlepší spôsob, ako neutralizovať škodlivé modré svetlo, je nosiť dioptrické okuliare s vrstvou Blue Blocker. Toto riešenie zaisťuje prirodzené vnímanie farieb, eliminuje odrazy svetla a znižuje zrakovú únavu. Antireflex a Blue Blocker sú podobné riešenia av skutočnosti by vodiči mali brať do úvahy iba také modely.

Vrstva Blue Blocker neutralizuje modré svetlo, ktoré dopadá do oka pri práci s elektronickými zariadeniami alebo pri riadení auta. Príliš veľa modrého svetla prenikajúceho do oka spôsobuje únavu, podráždenie a suchosť očí a bolesti hlavy. Pre profesionálnych vodičov, ktorí trávia väčšinu času za volantom, budú okuliare s vrstvou Blue Blocker bezpečným a užitočným riešením. Vďaka povlaku Blue Blocker:

  • máte lepší vizuálny kontrast, vďaka čomu je váš zrak menej unavený;
  • vidíte farby presnejšie a prirodzenejšie;
  • vidíte obraz jasnejšie;
  • Váš zrak nie je rušený odrazmi svetla.

Čo by ste mali zvážiť pri výbere vodičských okuliarov?

Nezáleží na tom, či ste profesionálny vodič, alebo za volant zasadnete len vtedy, keď potrebujete do práce alebo vybaviť každodenné povinnosti. Každý človek, ktorý vedie vozidlo a má diagnostikovanú poruchu zraku, by mal investovať do vodičských okuliarov s vrstvou Blue Blocker. Toto riešenie je užitočné ako vo dne, keď oči trpia slnkom, tak aj v noci, keď sa svetlá vozidiel prichádzajúcich z druhej strany stávajú naším najväčším nepriateľom. Technologicky vyspelá povrchová úprava jemne rozjasňuje obraz a podporuje videnie v ťažkých poveternostných podmienkach, ako je hmla alebo dážď. Pamätajte, že okuliare, ktoré nosíte pri šoférovaní, by mali byť pohodlné. Vyberte si model, ktorý dobre sedí vašej anatómii – netlačí na nos a spánky, ale ani sa nešmýka z tváre.

Štýlové a pohodlné dioptrické okuliare pre vodičov

Okuliare na riadenie je možné použiť aj po vystúpení z auta. Uistite sa, že obruby vyzerajú dobre a zodpovedajú vašej postave a jedinečnému štýlu. Preferujete klasické doplnky? Môže sa vám páčiť elegantný, obdĺžnikový alebo oválny design v tlmených farbách. Vodiči radi volia čierne, šedé alebo korytnačinové rámy, ktoré dodajú dôstojnosť a hodia sa ku každej príležitosti. Obchod Kontakto.sk ponúka mnoho unikátnych modelov dioptrických okuliarov pre vodičov. Za pozornosť stoja jemné, vínové mačacie oči, ktoré ženy zaujmú, rovnako ako stále obľúbenejšie bezrámové okuliare. Takú decentnú ponuku ocenia ženy aj muži, ktorí preferujú minimalistické doplnky.

Pozrite sa na ďalšie typy okuliarov podľa ich účelu: