Príslušenstvo k šošovkám

Zobraziť ako Mriežka Zoznam

16 položiek

na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

16 položiek

na stránku

Príslušenstvo pre kontaktné šošovky

Každodenné používanie kontaktných šošoviek je pohodlné a poskytuje alternatívu k noseniu okuliarov. Kontaktné šošovky s pravidelnou výmenou si vyžadujú správnu starostlivosť a uschovávanie v sterilných obaloch. Nádobky na šošovky sú len jedným z mnohých doplnkov pre používateľov kontaktných šošoviek.

Typy príslušenstiev pre šošovky

Väčšinou sa pod pojmom „príslušenstvo pre šošovky“ ukrývajú všetky druhy púzdier na šošovky. Zvyčajne sú to dve ploché komory s označením pre ľavú a pravú šošovku. Púzdra môžu byť vyrobené z plastu alebo zo skla. Púzdra sú uzatvárateľné tak, aby sa do šošoviek a dezinfekčného roztoku, v ktorom sa nachádzajú, nedostali žiadne choroboplodné zárodky, špiny alebo obyčajný prach. Nádoby na šošovky musia byť sterilné aby sa šošovky nezašpinili a nepoškodili. Z tohto dôvodu sú k dispozícií v príslušenstve pre šošovky, sterilné púzdra. Sterilné púzdra na šošovky vytvára vhodné podmienky na uskladnenie kontaktných šošoviek. Púzdra na šošovky môžu byť v rôznych farbách a prevedeniach. Sú veľmi zaujimavo vyrobené a môžu mať tvar zvierat alebo vecí. Púzdra na šošovky môžu byť súčasťou špeciálnych cestovných sád, ktoré sú užitočné pri najrôznejších výletoch a pobytoch ale najmä pri kempovaní, kedy je ťažké udržať sterilne čisté šošovky. Pre udržanie správnej kondícií očí počas nosenia kontaktných šošoviek mnoho ľudí používa plátky uhoriek ( čerstvej) na oči. Znižujú začervenanie, ktoré môže byť spôsobné príliš dlhým nosením tých istých šošoviek. Medzi príslušenstvo pre šošovky patria špeciálne pinzety, kliešte na uzatváranie púzdier na šošovky a očné kvapky, aplikátory na vyťahovanie šošoviek alebo plavecké okuliare pre používateľov kontaktných šošoviek.

Popis produktov

Medzi rôzne druhy príslušenstva pre kontaktné šošovky patria:

  • Ploche púzdro na šošovky - je to určitý druh púzdier na kontaktné šošovky.
  • Púzdra na kontaktné šošovky - sklenené alebo plastové nádobky na šošovky, môžu byť vo farebnom prevedení ale existujú aj sterilné nádobky.
  • Očné kvapky - poskytujú hydratáciu očí pri používaní kontaktných šošoviek.
  • Cestovné sady - obsahujú púzdra na šošovky, očné kvapky ako aj malé nádobky obsahujúce dezinfekčný roztok na čistenie šošoviek. Uľahčuje to starostlivosť o šošovky pri cestovaní.
  • Plátky uhoriek na oči - uspokojujú unavené oči pri nosení kontaktných šošoviek dlhší čas.
  • Kliešte na otváranie a uzatváranie púzdier - sklenené púzdra na šošovky je nutné zatvárať pomocou tohto nástroja.
  • Pinzety pre kontaktné šošovky - uľahčujú vyberanie šošoviek z púzdier.
  • Aplikátor na šošovky - je to ďalšie zaujímavé príslušenstvo pre šošovky, ktoré umožňuje rýchle a sterilné vyberanie tvrdých a mäkkých šošoviek z očí.